Javna rasprava o Nacrtu Pravilnika o izmjenama i dopunama Pravilnika o izvođenju izleta, ekskurzija i drugih odgojno-obrazovnih aktivnosti izvan škole

23.03.2015

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta otvara javnu raspravu o Nacrtu Pravilnika o izmjenama i dopunama Pravilnika o izvođenju izleta, ekskurzija i drugih odgojno-obrazovnih aktivnosti izvan škole.

Cilj izmjena i dopuna Pravilnika je jasnija razrada mogućnosti pripreme i realizacije različitih aktivnosti izvan škole koje se provode isključivo u funkciji realizacije nacionalnog kurikuluma i nastavnog plana i programa, kao i omogućavanje odabira ponude svim roditeljima učenika za koje se izvanučionička nastava planira, čime će se na transparentniji način omogućiti odabir davatelja usluga.

Javna će rasprava biti otvorena do 19. travnja 2015. godine.

Pozivaju se svi zainteresirani da dostave svoje načelne primjedbe i prijedloge na cjelokupni tekst, kao i konkretne primjedbe i prijedloge na pojedine članke predložene u Nacrtu Pravilnika, uz jasna obrazloženja, i to putem obrasca koji možete preuzeti OVDJE.

Za dodatne upite vezano uz postupak javnog savjetovanja možete se obratiti na adresu elektroničke pošte: javnarasprava-izleti@mzos.hr