7.12.2016. Hour of code – Sat kodiranja

05.12.2016

Hour of Code globalni je pokret kojeg čine deseci milijuna učenika u preko 180 zemalja. Sat kodiranja jednosatni je uvod u računarstvo, osmišljen za demistifikaciju kodiranja i kao dokaz da svatko može naučiti osnove. Sat kodiranja organiziran je od strane Code.org, javne, neprofitne organizacije posvećene širenju informatike tako što omogućuju dostupnost u sve više škola, i povećano sudjelovanje žena i manje zastupljenih učenika pripadnika manjina. Sat Kodiranja podržavaju velike svjetske tvrtke— uključujući Microsoft, Apple, Amazon i mnogi drugi.

Cilj Sata kodiranja nije naučiti svakoga kako postati vrsni računalni znanstvenik u sat vremena. Sat vremena dovoljno je za shvatiti kako je računalna znanost zabavna i kreativna, da je dostupna svim uzrastima, za sve učenike, bez obzira na njihovu pozadinu. Mjera uspjeha ove kampanje nije u tome koliko su učenici informatike naučili - uspjeh se ogleda u širokom sudjelovanju bez obzira na spol i etničku i socijalnu raznolikost grupa i povećanom upisu i sudjelovanju u informatičkim tečajevima na svim razinama.

U Hrvatskoj, u ovoj kampanji, koja se provodi već nekoliko godina, sudjeluje više od 180 škola. Radionice se provode u tjednu informatike koji ove godine traje od 5. do 11. prosinca 2016.

U našoj školi, po prvi puta će se održati Sat kodiranja 7.12.2016. u 13,15 sati u informatičkoj učionici.

Pozivam sve zainteresirane učenike da nam se pridruže…