Betlehemsko svjetlo mira

15.12.2016

U sklopu tradicionalne međunarodne skautske aktivnosti, izaslanstvo Saveza izviđača Hrvatske unijelo je betlehemsko svjetlo mira u Hrvatski sabor, gdje su ga predali predsjedniku Sabora Boži  Petrovu.

Zahvalivši izviđačima na trudu i angažmanu u donošenju betlehemskog svjetla u Hrvatsku, gospodin Petrov je rekao kako je ono simbol mira i zajedništva, bez obzira na vjeru i naciju.

Betlehemsko svjetlo mira izloženo je u predvorju sabornice.

Ideja o prenošenju betlehemskog svjetla mira začeta je u Austriji 1986. godine u sklopu dobrotvorne akcije za djecu s teškoćama i osobe u potrebi, a proširila se diljem Europe i Amerike. Na prvu nedjelju došašća predstavnik austrijskih izviđača pali svjetlo u špilji Kristova rođenja u Betlehemu te ga prenosi u Beč, odakle ga izviđači drugih zemalja prenose u svoje zemlje. Hrvatski izviđači betlehemsko svjetlo mira iz Beča prvobitno prenose u zagrebačku katedralu, a odatle u brojne druge gradove i župe diljem Hrvatske.

Posebno smo ponosni  što su ove godine  naši  učenici  Dino DeNardisa i Mia  Nikić, 5.a razred, bili dio izaslanstva Saveza izviđača Hrvatske.