Obavijesti o upisu djece u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2016./2017.

03.03.2016
Poštovani roditelji,

upis u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2016./2017. za svu djecu na području Grada Zagreba provest će se 9., 10. i 11. lipnja.

Sva djeca koja prema Mreži škola stanuju na upisnom području naše škole, a  do 1. travnja 2016. navršavaju šest godina školski su obveznici i ovih dana će pismom od škole biti obaviješteni o terminu dolaska u školu na razgovor, radi utvrđivanja psihofizičkog stanja koje će provesti stručno povjerenstvo škole.

Zahtjev za uvrštavanjem djeteta u popis školskih obveznika koje nije školski obveznik, a do kraja 2016. godine navršit će 6 godina, roditelj/skrbnik može podnijeti Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i šport, najkasnije do 31. ožujka 2016. godine, nakon čega će u Područnom uredu biti izdano Uvjerenje temeljem kojeg dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja za upis u 1. razred osnovne škole. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj/skrbnik dužan je osim zahtjeva dostaviti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

- link: zagreb.hr – upisi