Manifestacija “Dojdi osmaš, Zagreb te zove!“ 2016.

04.05.2016

Na inicijativu i pod pokroviteljstvom gradonačelnika Grada Zagreba, gospodina Milana Bandića, a u organizaciji Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport, Prirodoslovne škole Vladimira Preloga, Grafičke škole u Zagrebu i Ugostiteljsko-turističkog učilišta, trinaestu godinu zaredom na Trgu Nikole Šubića Zrinskog (Park Zrinjevac) u petak,

6. svibnja 2016. godine
od 10 do 16 sati.
održat će se  manifestacija pod nazivom:

Dojdi osmaš, Zagreb te zove!“ 2016.,
tijekom koje srednje škole Grada Zagreba predstavljaju učenicima završnih razreda osnovnih škola i njihovim roditeljima svoje programe, aktivnosti i dosadašnja postignuća svojih učenika.

Srednje škole Grada Zagreba predstavit će posebnosti svojih obrazovnih programa i škola emitirajući promidžbene filmove, predstavljajući zbornike i školske časopise, dijeleći promotivni materijal,  nastupima pojedinaca, glazbenih sastava i zborova na pozornici, te kroz brojne druge aktivnosti.

Prilika je to da učenici VIII. razreda osnovnih škola šećući omiljenim zagrebačkim parkom i družeći se s učenicima, nastavnicima i ravnateljima upoznaju obrazovne programe čak 80 škola, kako gimnazija tako i strukovnih srednjih škola koje djeluju u Gradu Zagrebu, potaknu ih na razmišljanje i pomognu im u donošenju odluke i odabiru programa koji će uvelike odrediti daljnji tijek njihovih života.