„Radost slikanja uz glazbu“

11.04.2018

Čestitamo!

Čestitamo našoj učenici 8.a razreda, Loreni Baturini na osvojenoj 1. nagradi, na sudjelovanju u likovnom natječaju RADOST SLIKANJA UZ GLAZBU - tema IMPRESIONIZAM U GLAZBI .

Na natječaju je sudjelovalo preko tisuću učenika iz svih krajeva Lijepe naše.

Likovno ostvarenje inspirirano je glazbom  Clauda Debussija, pod mentorstvom:

Vesne Zaimović, prof. glazbene kulture

Marije Barlek,    prof. likovne kulture

-          glazbeni poticaj: C. Debussy: MORE

Lorena je prema mišljenju ocjenjivačkog suda Hrvatske glazbene mladeži u isti mah ostvarila sjajnu impresiju mjesečeve srebrne svjetlosti nad utihlim morem i dojmljiv prikaz vlastitog viđenja skladateljeve suptilne zvučnosti kojom je uglazbio lirsko ozračje mjesečeva sjaja. Rad je lišen puke deskriptivnosti, a bogat suptilno bijelo-plavom kromatikom lazurnih nanosa gvaša i tempera koji su naneseni začudno sigurnim potezima kista. Skladna ritmizacija kromastih i oblikovnih elemenata slike te muzikalnost kojom zrače, uzdižu njezin rad do jedinstvenog i najrelevantnijeg rada ovogodišnjeg natječaja „ Radost slikanja uz glazbu“.