Maturalno putovanje

Maturalno putovanje

Dubrovnik - Pelješac – Korčula – Mljet – Dolina Neretve

Učenici osmih razreda u pratnji svojih razrednica, razrednika i pedagoginje škole proveli su nezaboravno maturalno putovanje u vremenu od 23.05.2019. – 26.05.2019.  i upoznali  prelijepa mjesta  Južne Dalmacije.

Putovanje smo započeli u ranim noćnim satima i vožnjom kroz Liku, Ravne kotare i Dalmatinskom Zagorom  stigli u jutarnjim satima do Dubrovnika. U Gradu smo posjetili uz pratnju licenciranog vodiča;  Vrata od Pila, Franjevački samostan, Onofrijevu česmu, Stradun, Palaču Sponza, Orlandov stup, Crkvu sv. Vlaha, Knežev dvor, Arsenal, prošetali Dubrovačkim zidinama u cijelosti i upoznali se s poviješću Staroga Grada.

Nakon ručka na Babinom Kuku, uputili smo se prema hotelu Faraon, u Trpnju, na otoku Pelješcu.

Sljedećeg dana posjetili smo grad Korčulu na otoku Korčuli i uz pratnju vodiča upoznali; Gradska vrata, Vijećnicu, Trg sv.Marka, kuću Marka Pola, Katedralu, Crkvu svih svetih, Palaču Gabrielis i druge znamenitosti.

Večeri smo provodili u ugodnom prostoru hotela, uz društvene igre i disco glazbu, te ostale sadržaje.

Otok Mljet posjetili smo trećeg dana našeg putovanja, na kojem smo posjetili otočić Svete Marije i samostan, te upoznali mediteransku vegetaciju Nacionalnog parka. Nakon ručka vrijeme smo ispunili kupanjem koje je bilo poseban doživljaj.

Posljednjeg dana našeg putovanja posjetili smo Arheološki muzej Narona u  mjestu Vidu u neposrednoj blizini Metkovića, a izgrađen je nad augusteumom, hramom posvećenom božanskom Augustu.

Nakon tog posjeta, u pratnji gusara s Neretve vozili smo se lađama po rijeci Norin uz foto safari  do restorana Lopoč u kojem smo ručali.

Prepuni doživljaja i lijepih uspomena vratili smo se u Zagreb, a ovo putovanje pamtit ćemo po zajedničkim druženjima, novim prijateljstvima, prelijepim mjestima koje smo posjetili i još ćemo dugo zajedno gledati fotografije koje će nas podsjetiti na  nezaboravno maturalno putovanje.