​Dan ružičastih majica

24. 02. 2021.

I ove smo godine u našoj školi obilježili Dan ružičastih majica prigodnim radionicama  i interaktivnim predavanjima.  Dana 17. Veljače 2017.g. Hrvatski sabor izglasao je DAN RUŽIČASTIH MAJICA kao NACIONALNI DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA. Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Kakvu su poruku  svijetu poslali naši učenici, pogledajte u galeriji slika.