​Upisi u I. razred osnovne škole u školskoj godini 2021./2022. – ll.

12.03.2021

Prije upisa u I. razred, roditelj/skrbnik obvezan je dogovoriti termin pregleda za dijete u ambulanti nadležnog školskog liječnika radi utvrđivanja njegovog psihofizičkog stanja, putem online prijave termina za sistematski pregled – terminko.com

Kako smo ranije naveli, o terminu dolaska u školu biti ćete obaviješteni pisanim pozivom na kućnu adresu.

Od obavezne dokumentacije prilikom testiranja u osnovnoj školi potrebno je dostaviti:

·         upisnicu - poveznica

• domovnica (kopija)
  • rodni list (novijeg datuma), odnosno dokumente iz kojeg je vidljiv  JMBG i OIB
  • rješenje o skrbništvu (za razvedene roditelje)
  • rješenje Gradskog ureda kojim se odobrava prijevremeni upis
  • medicinsku dokumentaciju (ukoliko posjedujete) temeljem koje se odgađa upis u 1.razred

Za produženi boravak je potrebno:

• potvrda da su oba roditelja zaposlena

DJECA S UPISNOG PODRUČJA OŠ Lovre pl. Matačića

• Roditelji djece s upisnog područja OŠ Lovre pl. Matačića, koji planiraju upisati dijete u drugu školu, trebaju na mail škole pedagog@os-lovre-pl-matacica.hr  poslati Izjavu o upisu u drugu školu koju mogu preuzeti (poveznica)

DJECA IZVAN UPISNOG PODRUČJA OŠ Lovre pl. Matačića

• Roditelji djece izvan upisnog područja OŠ Lovre pl. Matačića trebaju na mail  škole: pedagog@os-lovre-pl-matacica.hr poslati Zamolbu za upis djeteta izvan upisnog područja koju mogu preuzeti (poveznica).
    O eventualnom odobrenju zamolbe roditelji će biti obaviješteni iza 15. lipnja 2021.
  • Roditelje koji već imaju upisanu djecu u našu školu koja nisu s upisnog područja OŠ Lovre pl. Matačića, a sada imaju dijete za upis u prvi razred trebaju se žurno javiti na mail škole: pedagog@os-lovre-pl-matacica.hr

Nadležna liječnica za Osnovnu školu Lovre pl. Matačića je:

- Služba za školsku i adolescentnu medicinu,

Peščenica, Ivanićgradska 38

Goranka Rančić Karabotić, dr. med., spec. školske medicine

radni dani ;

parni: ujutro

neparni: popodne

Djeca s teškoćama u razvoju

Djeca školski obveznici u školskoj godini 2021./2022. s već utvrđenim teškoćama u razvoju, odnosno djeca koja su imala odgodu upisa u prvi razred, trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u 1. razred, u vremenu od 1. veljače do 15. travnja 2021. godine, kako bi im se pravovremeno odredila primjerena programska i profesionalna potpora.

Prijevremeni upis u 1. razred

Za dijete koje će od 1. travnja do kraja tekuće školske godine navršiti šest godina, roditelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Gradskom uredu za obrazovanje za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja osim zahtjeva i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.