Obavijest o upisu učenika u I. razred osnovne škole u šk. god. 2023./2024.

Poštovani roditelji,

U prvi razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2023. godine navrše 6 godina života ( zaključno na dan 31. ožujka 2023. godine.)

Upis djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2023./2024. obavljat će se u svim osnovnim školama na području Grada Zagreba odmah po obavljenim pregledima djece u ambulanti školske medicine i pred stručnim povjerenstvom školea najkasnije do 15. lipnja 2023., sukladno odredbama Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava.(N.N. 67/14).

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u I. razred osnovne škole provodi se od 31. ožujka do 15. lipnja 2023. godine, a iznimno od navedenog roka.

Prijevremeni upis u 1. razred

Za dijete koje  nije školski obveznik, a koje će tijekom 2023. godine navršiti šest godina , roditelj /skrbnik može najkasnije do 31. ožujka 2023. godine podnijeti zahtjev  područnom uredu gradske uprave za obrazovanje, za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja osim zahtjeva i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Djeca s teškoćama u razvoju

Djeca školski obveznici u školskoj godini 2023./2024. s već utvrđenim teškoćama u razvoju, odnosno djeca koja su imala odgodu upisa u prvi razred, trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u 1. razred, u vremenu od 1. veljače do 15. travnja 2023. godine, kako bi im se pravovremeno odredila primjerena programska i profesionalna potpora.

Prije upisa u I. razred, roditelj/skrbnik obvezan je dogovoriti termin pregleda za dijete u ambulanti nadležne školske liječnice radi utvrđivanja psihofizičkog stanja, putem online prijave termina za sistematski pregled  terminko.com

Nakon obavljenog pregleda kod školske liječnice, a prije upisa u 1. razred, roditeljima/skrbnicima učenika upisnog područja OŠ Lovre pl. Matačića, stručno povjerenstvo škole poslati će poziv na kućnu adresu u kojem će biti naveden datum i vrijeme dolaska u školu na razgovor i utvrđivanje psihofizičkog stanja učenika za upis u prvi razred.

Od obavezne dokumentacije prilikom dolaska na testiranje u školu potrebno je dostaviti:

·         upisnicu - poveznica

• domovnica (kopija)
  • rodni list (novijeg datuma), odnosno dokumente iz kojeg je vidljiv  JMBG i OIB
  • rješenje o skrbništvu (za razvedene roditelje)
  • rješenje Gradskog ureda kojim se odobrava prijevremeni upis
  • medicinsku dokumentaciju (ukoliko posjedujete) temeljem koje se odgađa upis u 1.razred

Za produženi boravak je potrebno:

• potvrda da su oba roditelja zaposlena

DJECA IZVAN UPISNOG PODRUČJA OŠ Lovre pl. Matačića

• Roditelji djece izvan upisnog područja OŠ Lovre pl. Matačića trebaju na mail  škole: pedagog@os-lovre-pl-matacica.hr poslati  Zamolbu za upis djeteta izvan upisnog područja koju mogu preuzeti  (poveznica) uz tel. najavu.
    Nakon razmatranja  zamolbe roditelji će biti obaviješteni nakon 15. lipnja 2023.

Nadležna liječnica za Osnovnu školu Lovre pl. Matačić

Lovre pl. Matačića

Laurenčićeva 1,

tel. 6144-315

Služba za školsku i adolescentnu medicinu

Peščenica-Ivanićgradska 38,

Goranka Rančić Karabotić, dr. med.,

spec. školske medicine

parni – prijepodne

neparni - poslijepodne

Upisno područje OŠ Lovre pl. Matačića čine ulice:

Av. M. Držića od broja 69 do kraja, Bachova ul., Benešićeva ul., Budaševska ul., Capraška ul., Gavellina ul., Ul. H. Kiša , Jazvenička ul., Kuševačka ul. – parni od 54 do 98 i neparni od 41 do 85, , Lekenička ul., Majstorska ul., , Miletićeva ul., , Mraclinska ul., Obrtnička ul., Poduzetnička ul., Pokupska ul., , Radnička cesta od broja 79 do kraja i od broja 178 do kraja, , Sachsova ul., Savica I., Savica II., Slavonska av. od broja 2 do 4, Slavonska av. broj 50, Slavonska av. od 100 do kraja, Slavonska av. od broja 3 do 11, Strozzijeva ul., Šegrtska ul., Španovička ul., Trgovačka ul., Velikogorička ul. – parni od 2 do 10 i neparni od 1 do 25, Vrtni put, Žažinska ul., Ul. A. Cilića, Ul. D. Dujšina, Ul. F.K. Frankopana, Ul. J. Laurenčića, Ul. J.P. Kamova, Ul. J. Rakuše, Ul. M.J. Zagorke, Ul. M. Trnine, Ul. O. Župančića i Ul. Š. Starčevića.