Obavijesti - Arhiva

Mjesec: 05
Broj rezultata: 12

​Izvanučionička nastava - Put pod noge 26.05.2015

U srijedu 20. 05. 2015. godine učenici 3. b i 4. a razreda u pratnji učiteljica Snježane Pomer i Ljiljane Vučković bili su na izvanučioničkoj nastavi.

Posjet budućih prvaša 21.05.2015

kliknite za detalje..
U srijedu 20. svibnja 2015. godine, učenike i učenice naših prvih razreda posjetila su vesela i razigrana djeca Dječjeg vrtića Milana Sachsa u pratnji svojih teta i pedagoginje vrtića.

​eTwinning projekt „Jedi zdravo, budi zdrav” 21.05.2015

kliknite za detalje..
U svibnju sudjelujemo u novom i vrlo zanimljivom eTwinning projektu pod nazivom „Jedi zdravo, budi zdrav”. Ovim projektom postali smo dio „Food revolution 2015“ kampanje koju je pokrenuo poznati kuhar Jamie Oliver. Svrha projekta je osvijestiti važnost zdrave prehrane kod učenika.

​Školska vatrogasna jedinica 19.05.2015

kliknite za detalje..
Učenici trećih razreda danas su na školskom dvorištu pod vodstvom učitelja Branka Tuteka, voditelja Školske vatrogasne jedinice, vježbali način korištenja sprave – „brentače“ i  natjecali se u brzini njene upotrebe do stavljanja u funkciju gašenja vatre.

Energetski tjedan 18.05.2015

kliknite za detalje..
U tjednu od 11. do 16 .svibnja održan je energetski tjedan. Učenici naše škole saznali su preko edukativne slikovnice "Pričaj mi o energiji" kako štedjeti energiju, kako brinuti za okoliš i održivi razvoj.

​Autoimuna bolest - Dijabetes tipa 1 18.05.2015

Udruga 3L u suradnji s Fade In-om snimila je početkom ove godine film „Dječja posla“ na temu dijabetesa tipa 1, autoimune bolesti od koje sve češće obolijevaju djeca i mladi.

​Lovro traži zvijezdu 15.05.2015

kliknite za detalje..
Već tradicionalno i ove je godine u našoj školi održano natjecanje Lovro traži zvijezdu gdje naši učenici pokazuju svoje znanje, sposobnosti, vještine i talent, u glazbenom, plesnom, scenskom i drugom izričaju. U natjecanju su sudjelovali učenici od prvog do osmog razreda.

​Kurikulum izborne nastave Njemačkog jezika 13.05.2015

kliknite za detalje..
Prva godina učenja njemačkog jezika u četvrtom razredu iznimno je važna jer kod učenika razvijamo pozitivan stav prema  njemačkom jeziku, upoznajemo ih s njemačkim jezikom , kulturom i tradicijom. Pozivamo sve učenike i učenice da koriste mogućnost učenja drugog stranog jezika i uključe se u izbornu nastavu.

Međunarodni dan obitelji 14.05.2015

kliknite za detalje..
Ujedinjeni narodi proglasili su 1989. godine Međunarodni dan obitelji, a u svijetu je prvi put obilježen 15. svibnja 1994. godine pod sloganom "Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece" kao odraz važnosti što je međunarodna zajednica pridaje obitelji kao temeljnoj jedinici društva.

Škola u prirodi 08.05.2015

kliknite za detalje..
I ove su godine naši učenici 4. a, 4. b, i 4. c razreda boravili u Školi u prirodi u Crikvenici.

Slavimo s eTwinningom! 07.05.2015

kliknite za detalje..
Danas smo puštanjem deset balona svim eTwinnerima čestitali deseti rođendan!

XVIII. natjecanje ŠPJ PUZ-a i XXIII. natjecanje Sigurno u prometu – rezultati 05.05.2015

kliknite za detalje..
5. svibnja održano je XVIII. natjecanje ŠPJ PU zagrebačke, u organizaciji PUZ-a te XXIII. natjecanje Sigurno u prometu, u organizaciji HAK-a Siget. Čestitamo svim sudionicima na postignutim uspjesima, a posebno članovima ŠPJ OŠ Lovre pl. Matačića te njihovoj voditeljici prof. Silvani Vitasović na osvojenom drugom mjestu u kategoriji za „NAJBOLJU ŠPJ“ grada Zagreba.