Međunarodna suradnja

16.11.2016

U petak, 11. studenog 2016. godine, našu školu posjetili su učitelj, učiteljice i  ravnateljica, gospođa Sonja Švajger iz Osnovne šole Podčetrtek iz Republike Slovenije. Učenici naše škole u pratnji učiteljica već dugi niz godina posjećuju Kulturno prosvjetno društvo Slovenski kulturni dom u Zagrebu i stoga je naša škola odabrana kao domaćin za upoznavanje i prezentaciju Hrvatske škole. Kolegama i kolegicama iz Slovenije prezentirali smo dio svakodnevnih aktivnosti naših učenika i profesora,  pokazali im prostore naše škole i nakon razgleda upoznali ih sa mogućnostima i oblicima školovanja u Republici Hrvatskoj. Pobliže smo ih upoznali sa Nacionalnim okvirnim kurikulumom i našim Školskim kurikulumom. Tijekom razgovora razmjenjivali smo iskustva, govorili o razlikama između naša dva sustava obrazovanja i na taj način stekli nova znanja. Poziv koji smo dobili od kolegica i kolega za uzvratni posjet njihovoj školi s radošću smo prihvatili.