2. Zagrebački obrtnički sajam

26.04.2017

Pozivamo učenike osmih razreda i njihove roditelje da posjete Sajam u organizaciji Obrtničke komore Zagreb i suorganizaciji Grada Zagreba, Zagrebačke županije i Zagrebačkog velesajma koji se održava na Zagrebačkom velesajmu 26. – 28. travnja 2017.

Sajam predstavlja promociju obrtničkih zanimanja među mladim generacijama jer se na njemu vrši prezentacija različitih obrtničkih zanimanja radi motiviranja mladih za upis strukovnih obrtničkih škola, održavaju obrtničke manifestacije (modne revije, frizerski show,  revija kozmetičara - Zlatni ruž, cvjećara, nagradne igre za učenike i dr.) a na sajmu se i prezentiraju kratki filmovi o deficitarnim obrtničkim zanimanjima.

Organiziraju se i posjeti osnovnih i srednjih obrtničkih škola s ciljem popularizacije obrtničkih zanimanja među mladim generacijama (prošlogodišnji sajam posjetilo je više od 3000 učenika osnovnih škola).

Prezentiraju  se razna  strukovna zanimanja (alatničari, automehaničari, autostruke, bravari, kovači, metalci, plastičari, električari, dimnjačari, građevinari, instalateri centralnog grijanja i plinoinstalateri i plinoserviseri, limari i vodoinstalateri, stolari, soboslikari i ličioci, fotografi, knjigoveže fotokopiraone, kartonažeri, rtv elektroničari i precizni mehaničari, frizeri, kozmetičari, pedikeri i cvjećari, intelektualne usluge, suveniri, zlatari, staklari, optičari, krojači, klobučari, kišobranari, kožna galanterija, krznari, postolari, trgovci, ugostitelji, slastičari, vinogradari, prijevoznici, taksi vozači  i dr.)