Dan biološke raznolikosti

24.05.2017

22. 5. 2017.

Projektni dan

Osnovna škola Lovre pl. Matačića pripada velikoj obitelji međunarodnih eko-škola.

Cilj je odgojiti i obrazovati nove generacije osjetljive na pitanja održivog razvoja i okoliša. Naši školski projekti se bave temama bliskim djeci. Pokušavamo dokazati kako se malim koracima može doprinijeti velikim rješenjima.

Ovogodišnji školski projekt ima posebno ime -  Volim Hrvatsku.

Svi razredni odjeli su dali svoj doprinos kroz radionice.

Razredna nastava je obradila temu nacionalnih parkova. Predmetna nastava se izrazila kroz raznolike tematske radionice interdisciplinarnog karaktera.

Peti razredi su posjetili Prirodoslovni muzej u Zagrebu, čime su nastavili rad paleontološke sekcije u školi. Posjetili su izložbu Miocen srednje Hrvatske.

Posebni gosti su bili gosp. Joško Bubalo iz Ministarstva poljoprivrede koji je održao radionicu Nastava u vrtu. Učenici su u našem školskom vrtu posadili donirane biljke.

Pedagoginja škole je ugostila i kroz radionice provela buduće prvašiće iz Dječjeg vrtića Milana Sachsa.

Dan je završio postavljanjem izložbe u predvorju škole.