Posjet Kulturno prosvjetnom društvu Slovenski dom

28.01.2015

Učenici 4.a i 3. b razreda u pratnji učiteljica Ljiljane Vučković i Snježane Pomper kroz realizaciju izvannastavnih aktivnosti Put pod noge, posjetili su 27. siječnja 2015. godine Kulturno prosvjetno društvo Slovenski dom u Zagrebu. Nakon uvodnog obraćanja i riječi dobrodošlice koje su učenicima/cama uputili, Prva savjetnica u Slovenskom veleposlanstvu, gospođa Kristina Kliner, tajnica gospođa Ana Kiršner Kozić, i predsjednik društva, gospodin Darko Šonc, učenike su upoznali s osnovnim obilježjima Republike Slovenije.

Učenici su u autentičnom prostoru proširili svoja znanja o povijesnom i kulturnom razvoju Republike Slovenije, gospodarstvu, znanosti i umjetnosti, stanovništvu i znamenitim ličnostima. Tijekom razgovora naši su učenici s velikom pažnjom slušali, ali i pokazali svoje znanje i interes za nove spoznaje o susjednoj nam Republici Sloveniji. Na kraju službenog posjeta učenici su počašćeni slatkišima i sokovima.

Zahvaljujemo našim domaćinima na gostoprimstvu uz obećanje da ćemo i nadalje dolaziti s novim generacijama učenika i proširivati suradnju kroz rad na projektima škole.