Upisi u I. razred osnovne škole u školskoj godini 2019./2020. (NOVO)

08.03.2019

U I. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2019. godine navršavaju 6 godina života (zaključno na dan 31. ožujka 2019. godine).

Prije upisa u I. razred dijete je obvezno obaviti pregled utvrđivanja psihofizičkog stanja u osnovnoj školi koju će pohađati prema upisnom području, sukladno Prijedlogu mreže osnovnih škola za područje Grada Zagreba koji je utvrdila Gradska skupština Grada Zagreba na 48. sjednici, 20. prosinca 2016. godine.

Pregled djeteta obavlja stručno povjerenstvo škole kojega je član i nadležni školski liječnik. Roditelj/skrbnik obvezan je prijaviti dijete za pregled u ambulanti nadležnog školskog liječnika, a liječnik je dužan odrediti termin pregleda za dijete. S ostalim članovima stručnog povjerenstva roditelj/skrbnik dužan je utvrditi termin pregleda u školi koju će dijete pohađati prema upisnom području.

Za dijete koje nije školski obveznik, a koje će tijekom 2019. godine navršiti šest godina života, roditelj/ skrbnik može u područnom uredu gradske uprave, sukladno djetetovoj prijavi prebivališta/boravišta, podnijeti zahtjev za prijevremeni upis u I. razred najkasnije do 31. ožujka 2019. godine. Za dijete koje je pohađalo predškolsku ustanovu roditelj/skrbnik dužan je, uz zahtjev za prijevremeni upis djeteta, priložiti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

U slučaju da dijete iz opravdanih razloga ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj/skrbnik dužan je najkasnije do 30. svibnja 2019. godine o tome obavijestiti stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području te s njim utvrditi drugo vrijeme pregleda.

Pri upisu u I. razred osnovne škole roditelj/skrbnik djeteta dužan je školi predočiti:

1. mišljenje stručnog povjerenstva o utvrđenom psihofizičkom stanju djeteta za upis u I. razred i
              2. ukoliko je riječ o prijevremenom upisu u I. razred, Rješenje kojim se to odobrava.

Obavijest o upisu djece u I. razred osnovne škole po gradskim četvrtima Grada Zagreba, kontakti osnovnih škola i nadležnih liječnika školske medicine bit će objavljeni na oglasnim pločama Gradskog ureda za obrazovanje, područnih ureda Gradske uprave Grada Zagreba, dječjih vrtića i osnovnih škola Grada Zagreba, Službe za školsku i adolescentnu medicinu te na mrežnoj stranici Grada Zagreba: www.zagreb.hr

Djeca s teškoćama u razvoju

Djeca školski obveznici u školskoj godini 2019./2020. s već utvrđenim teškoćama u razvoju, odnosno djeca koja su imala odgodu upisa u prvi razred, trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u 1. razred, u vremenu od 1. veljače do 15. travnja 2019. godine, kako bi im se pravovremeno odredila primjerena programska i profesionalna potpora.

Djeca izvan upisnog  područja OŠ Lovre pl. Matačića

Roditelji djece izvan upisnog područja OŠ Lovre pl. Matačića, koji žele dijete upisati u OŠ Lovre pl. Matačića, trebaju osobno donijeti ili  na mail škole poslati Zamolbu za upis djeteta izvan upisnog područja koju mogu preuzeti ovdje.

pedagog@os-lovre-pl-matacica.hr

Upis djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2019./2020. obavljat će se u svim osnovnim školama na području Grada Zagreba
 13., 14. i 15. lipnja 2019.

6. Upisno područje Osnovne škole Lovre pl. Matačića čine ulice:

Avenija Marina Držića od broja 69 do kraja, Bachova, Benešićeva, Budaševska, Capraška, Cilićeva, Dujšinova, Frana Krste Frankopana, Gavellina, Ul. Kiša Horvata, Jazvenička, Kuševačka - parni od 54 do 98 i neparni od 41 do 85, Laurenčićeva, Lekenička, Majstorska, Ul. Marije Jurić Zagorke, Miletićeva, Milke Trnine, Mraclinska, Obrtnička, Poduzetnička, Pokupska, Polićkamova, Radnička cesta od broja 79 do kraja i od broja 178 do kraja, Rakušina, Sachsova, Savica I., Savica II., Slavonska avenija od broja 2 do 4, Slavonska avenija broj 50, Slavonska avenija od 100 do kraja, Slavonska avenija od broja 3 do 11, Starčevića Šime, Strozzijeva, Šegrtska, Španovićeva, Trgovačka, Velikogorička - parni od 2 do 10 i neparni od 1 do 25, Vrtni put, Žažinska, Župančićeva.
Datoteke uz članak
Obrazac - zahtjev za upis u OŠ izvan upisnog područja 394.67 kB