Zapisnik 6. sjednice Vijeća učenika

09.02.2015

6. Sjednica Vijeća učenika Osnovne škole Lovre pl. Matačića održana je 5. veljače 2015. godine s početkom u 10,45, u prostorijama škole, J. Laurenčića 1.

Nazočni :

Svi učenici predsjednici ili njihovi zamjenici

Ostali nazočni:

Pedagoginja škole

Ravnateljica škole

Utvrđeno je da na sjednici nazoči dovoljno članova za pravovaljano odlučivanje.

Sjednicu je vodila pedagoginja škole koja je pozdravila nazočne učenike i predložila sljedeći

Dnevni red:

1. Uspjeh učenika na kraju prvog obrazovnog razdoblja
  2. Odluka o izboru novog predsjednika Vijeća učenika,
  3. Dogovor o organizaciji i provedbi Dana karnevala u našoj školi

Predloženi Dnevni red jednoglasno je usvojen.

Ad. 1. Iako nema zaključivanja ocjena na kraju prvog polugodišta sukladno zakonskoj odredbi, pedgaoginja škole upoznala je učenike s uspjehom učenika na kraju prvog polugodišta kazavši da je uspjeh općenito dobar, ali da postoje učenici koji nisu pozitivno ocijenjeni i njena je zamolba da učenici iz Vijeća u pojedinim razredima organiziraju pomoć učenicima kako bi im pomogli u savladavanju nastavnih sadržaja.

Ad. 2. Nakon obrazloženja pedagoginje o razlozima zbog kojih moramo pristupiti izboru novog predsjednika/ce, obrazloženje je prihvaćeno i jednoglasno je donesena odluka da se na mjesto predsjednika imenuje dosadašnji zamjenik predsjednika Tin Lušićiz iz 8.b razreda, a na mjesto zamjenika imenuje Josip C. iz. 8.a razreda

Ad. 3. Svi učenici jednoglasno su prihvatili prijedlog da na dan 17. veljače 2015. godine, ( tradicionalno Fašnik) dođu svi maskirani u školu i na taj način zajedno uz prigodnu glazbu i nezaboravne krafne naših teta kuharica obilježimo kraj karnevala. Prijedlog je prihvaćen da se nakon završetka nastave organizira bal pod maskama i predstavljanje maski po razredima na našoj pozornici. Učenici su predložili organiziranje tombole, a prikupljeni iznos donirat će se za naše kumče Witness iz Tanzanije.

Tombola će se organizirati po razredima.

Ad. 4.

Sjednica je završila u 11,30 sati.

Zapisala:
Pedagoginja škole J.Đ.

Zamjenik predsjednika Vijeća učenika:
Josip Crnov