Projekt – ča, kaj, što?

27.02.2015

Učenici i njihove učiteljice iz 4. a, b i c razreda započeli su Projekt „ Ča, kaj, što?“ povodom mjeseca posvećenog hrvatskom jeziku. Tijekom cijelog mjeseca veljače prikupljali smo književno-umjetničke tekstove pisane na različitim narječjima, učili pjevati pjesme iz različitih dijelova Lijepe naše, organizirali roditelje da nam se pridruže u učenju čitajući pjesme kao izvorni govornici nekog narječja. Projekt je predstavljen u ponedjeljak, 23. veljače 2015. godine, zajedničkom priredbom pred izvornim govornicima, roditeljima, bakama, djedovima, učiteljima i profesorima naše škole.

Željeli smo istaknuti važnost očuvanja materinskog jezika, svih njegovih narječja, te upoznati učenike s našom bogatom kulturnom baštinom. Na kraju predstavljanja projekta posjetili smo izložbu zavičajnih kolača, u čijoj realizaciji su nam pomogli roditelji učenika/ca. Nakon istraživačke i projektne nastave uživali smo u zajedničkom druženju na veliko zadovoljstvo učenika, njihovih roditelja i učiteljica.

Zahvaljujemo svim roditeljima i bakama koji su sudjelovali i pomogli u realizaciji našeg projekta.