​Umjetnost na dlanu, likovno – glazbeni doživljaj u KD Vatroslav Lisinski

Umjetnost na dlanu, likovno – glazbeni doživljaj u KD Vatroslav Lisinski

U utorak 21. studenog 2023. godine, naši učenici  petih razreda u pratnji školske pedagoginje i profesora glazbene kulture posjetili su izložbu na kojoj su bili izloženi i njihovi likovni radovi. I ove smo godine tradicionalno sudjelovali na natječaju u organizaciji Hrvatske glazbene mladeži  Umjetnost na dlanu, gdje su uz glazbu stvarali svoja likovna djela, pod voditeljstvom učiteljice likovne kulture, Marije Barlek, prof. i učitelja glazbene kulture, Tomislava Leke, prof.

Slušajući glazbu, djeca su učila o instrumentima – učila slušati i razlikovati različite zvukove, sa svim bogatstvom njihovih pojedinačnih mogućnosti kao i sklad i harmoniju koju zajedno stvaraju. Likovno izražavanje potiče ih na produbljivanje doživljaja, na odabir instrumenata koji je najdublje dodirnuo njihovu vlastitu „žicu“ prilikom slušanja te na maštovit prikaz doživljenog tona, zvuka ili cijele kompozicije.

Nakon posjete izložbe, učenici su prisustvovali koncertu Zagrebačke filharmonije, uz dirigenta Tonči Bilića i moderatora Berislava Šipuša, slušajući glazbu; Benjamin Britten: Mlada osoba upoznaje orkestar, op. 34 i glazbu Maurice Ravelo: Bolero, te izvođenje plesne koreografije učenika Umjetničke škole Franje Lučića iz Velike Gorice i Umjetniče plesne škole Silvije Hercigonje.