Sv. Nikola u školi

06.12.2023
I ove godine nas je preko mnogih mora i sedam gora posjetio sveti Nikola. Učenici nižih razreda su mu pripremili doček s kojim je bio izuzetno zadovoljan te ih je nagradio za prošlogodišnja dobra.

Kako je to izgledalo pogledajte u galeriji.

Paljenje 1. adventske svijeće

04.12.2023
I ove godine već tradicionalno s posebnom pažnjom obilježavamo vrijeme došašća ili adventa.

​Humanitarna akcija – Darujmo osmijeh

Dragi  učenici, drage učenice,

Na sjednici Vijeća učenika jednoglasno je dogovorena tradicionalna humanitarna akcija Darujmo osmijeh  kojom i ove godine želimo razveseliti naše male prijatelje i njihove roditelje i uljepšati im Božićne blagdane.

Potraga za znanjem i istraživanje budućnosti u Institutu Ruđer Bošković

30.11.2023
Učenici 2. a i 2. b razreda sudjelovali su na radionicama Potraga za znanjem i istraživanje budućnosti u Institutu Ruđer Bošković.

Memorijalni stan Marije Jurić Zagorke - 150. godišnica rođenja

30.11.2023
Učenici sedmih razreda, u pratnji profesorica, posjetili su jučer, 30.11. na dan smrti književnice Marije Jurić Zagorke njezin Memorijalni stan na Dolcu br. 9.

​Erasmus projekt: STEAM in Times

28.11.2023
U članku o projektu kojeg provodimo u našoj školi ove školske godine pročitajte o važnosti aktivnog učenja uz integraciju različitih predmeta. Članak je dostupan na ovoj poveznici.

​Umjetnost na dlanu, likovno – glazbeni doživljaj u KD Vatroslav Lisinski

23.11.2023
U utorak 21. studenog 2023. godine, naši učenici  petih razreda u pratnji školske pedagoginje i profesora glazbene kulture posjetili su izložbu na kojoj su bili izloženi i njihovi likovni radovi. I ove smo godine tradicionalno sudjelovali na natječaju u organizaciji Hrvatske glazbene mladeži  Umjetnost na dlanu, gdje su uz glazbu stvarali svoja likovna djela, pod voditeljstvom učiteljice likovne kulture, Marije Barlek, prof. i učitelja glazbene kulture, Tomislava Leke, prof.

​18. 11. 2023. Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

21.11.2023
Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje i  ove smo godine obilježili ispred križa Crkve sv. Obitelji, gdje smo se uz molitvu koju je predvodio vlč. Danijel Dukići i paljenje svijeća na Ulici grada Vukovara prisjetili i odali počast poginulim Hrvatskim  braniteljima.

Odmorko - klizanje 2023.

ŠSSGZ organizira besplatno klizanje za članove.
Više na poveznici: Odmorko - klizanje

Tribina “Zlatno dijete i crna ovca – dječje uloge u obitelji“

​Poštovane roditelji,

pozivamo vas da se odazovete pozivu Službe za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti NZJZ „Dr. Andrija Štampar“ na Tribinu pod nazivom “Zlatno dijete i crna ovca – dječje uloge u obitelji“, koja će se održati 21. studenoga 2023. godine s početkom u 18,00 sati putem You tube kanala.

Prijava na: andreja.radic@stampar.hr.

SUDOKU 2023.

27.10.2023
U suradnji Hrvatske Mense, enigmatskog kluba "Božidar Vranicki" i Agencije za odgoj i obrazovanje, dana 27. listopada 2023. održano je školsko natjecanje u Sudoku. Deset učenika naše škole natjecalo se u kategoriji Kadeti.

STEAM in Times

16.10.2023
Od ove godine naša je škola partner u Erasmus projektu STEAM in Times. Na poveznici  pročitajte o važnosti obrazovanja iz ovog područja.

Dan kruha

13.10.2023
11. 10. 2023. učenici razredne nastave su obilježili Dan kruha. Uživajte u maloj galeriji.

STEAM in Times

08.10.2023
​​Od početka godine 2023. naša je škola partner na  Erasmus projektu pod nazivom STEAM in Times. Partneri u projektu, osim naše škole je i  Osnovno učilište "Lyuben Karavelov" iz Vidina u Bugarskoj. Obje škole imaju stručne nastavnike te su opremljene za poučavanje predmeta u području STEAM-a. Treći partner, Logopsycom iz Monsa u Belgiji, imao je nekoliko projekata vezanih uz STEAM obrazovanje, s posebnim fokusom na potrebe učenika sa specifičnim teškoćama u učenju.

Jesen u šumi

27.09.2023
25.09. 2023. učenici 2. a i 2. b razreda bili su na edukativnoj radionici u Maksimiru "Pozdrav jeseni".

„Roditeljski pritisak – formula za uspjeh ili..?“

27.09.2023
​Pozivamo roditelje da se odazovu javnoj tribini „Roditeljski pritisak – formula za uspjeh ili..?“ u organizaciji NZJZ Dr. Andija Štampar.

Škola šaha

27.09.2023
Šahovska grupa u Vašoj školi održava se svaki petak od 14:30 - 15:30 h u školskoj blagavonici. Dođite da se zabavimo i nešto naučimo, za više informacija pošaljite email na info@sknovizagreb.hr

Upis u školu stolnog tenisa

Počeli su upisi u školu stolnog tenisa.

„Mentalno zdravlje grada Zagreba“

Poštovani roditelji,

Započela je nova školska godina, a kako bi ona protekla sa što manje stresa, stručnjaci zdravstvenih ustanova kojima je osnivač Grad Zagreb, u području mentalnog zdravlja, pripremili su članke na temu kako učenje učiniti lakšim, kako formirati nove navike te kako polazak u školu učiniti ugodnijim.